Son güncellenme :01.12.2013 17:29

Anasayfa > MAGAZIN > Tamara Gurbanoğlu’nun 3 milyar dolarlık boşanma davası

01.12.2013 Paz, 17:29

Tamara Gurbanoğlu’nun 3 milyar dolarlık boşanma davası

Dünyanın en pahalı davasını ’nun eşi açtı.

Dünyaca ünlü Forbes dergisinin en zenginler listesinde kendisine yer bulan en genç işadamı olan Mubariz Mansimov Gurbanoğlu, üç çocuk annesi eşi Gurbanoğlu ile boşanıyor. Kocasına açan Gurbanoğlu’nun, eşinden mal varlığının yarısını istediği öğrenildi. Mansimov’un eşinin dilekçesindeki iddialara göre, boşanmanın sebebi işadamının Ulviyya Gasimova adlı bir kadınla yaşadığı ilişki . Servetinin 6 dolar olduğu öğrenilen Mubariz Mansimov boşanırken mal varlığının yarısını karısına bırakırsa bu dünyanın en pahalı boşanması olacak.

MANSIMOV’UN ÇALIŞANI

Takvim’den Ali Oktay’ın haberine göre 13, 9 ve 2 yaşında üç çocukları olan çift, 13 yıllık evliliğin ardından Mansimov’un Averbaycan’da sahibi olduğu bir derginin yöneticisi Ulviyya Gasimova ile yaşadığı ilişki yüzünden alt üst oldu. Gasimova’nın evliliği bozmak için çocuklarının gözü önünde Tamara Gurbanoğlu’na sözlü taciz ve psikolojik şiddet uyguladığı iddia edildi.

TEHDİT VE TACİZ VAR

Dava dilekçesinde Gasimova’nın ayrıca Gurbanoğlu’nun hayatını karartacağı, sanal âlemde rezil edeceği ve ruh sağlığını bozmakla tehdit ettiği ifade edildi. Gurbanoğlu’nun avukatı Kezban Hatemi, “Gerek çocukları gerekse müvekkilem, davalı Gasimova’nın tehdit ve şiddetinden dolayı korku içindedir. Müvekkilim ve çocuklar için korunma istiyoruz” dedi. Mahkeme de Gasimova’nın Gurbanoğlu çiftinin Etiler’deki evine 3 ay boyunca 50 metreden fazla yaklaşmama kararı verdi. Gasimova’nın avukatı ise iddiaları reddetti.

İADE EDİLSE EVLİLİĞİ KURTULACAKTI

İngiltere’deki şirketi Polly Peck’i 45 milyon dolar dolandırmakla suçlanan Kıbrıslı işadamı Asil Nadir’in eşinin boşanma talebinin arkasında İstanbul hayalinin suya düşmesi çıktı. Nadir’in kendisinden 43 yaş küçük eşi Nur Nadir (29), boşanmak için 15 milyon TL, 1 adet cip ve bir villa istemişti. Türkiye’ye iadesini isteyen Nadir’in İstanbul’da lüks bir villada ev hapsi yaşayacağı öğrenildi. Bu teklife sıcak bakan Nur Nadir ise iade talebi kabul edilmeyince boşanmada ısrar etti.

Arananlar:mubariz mansimov bosaniyor,mubariz gurbanoglu bosaniyor,tamara gurbanoglu,mübariz tamara mansimov,tamara mansimov

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Yazılar(RSS) | Sitemap | Ping